FAQ

Jeżeli pewnie zjeżdżasz po czarnych trasach i jesteś doświadczonym narciarzem stokowym, to sobie poradzisz. Umiejętność wykonywania skrętów długich i krótkich w różnych warunkach śniegowych, takich jak muldy, świeży śnieg i śnieg przewiany to umiejętności wymagane, ale nie muszą to być ewolucje wykonane na „piątkę” – ma być stabilnie i bez strachu.

W trakcie wyjazdu freeridowego do Mestii będziemy jeździć w dwóch grupach 6-osobowych, wymiennie jedna z lokalnym przewodnikiem IVBV druga z polskim instruktorem narciarstwa wysokogórskiego. Przydział do grup zostanie dokonany po pierwszym dniu szkoleniowym na trasie biorąc pod uwagę poziom zaawansowania.

TAK! Będzie nam miło jak przeżyjesz swój pierwszy raz w puchu z nami! Uwielbiamy uczyć freeride’owych nowicjuszy przede wszystkim dlatego, że nie znamy narciarza, który by nie krzyczał z rozkoszy jak poczuje tę wolność, miękkość, dzikość i głębokość …. 😉

Absolutnie. Prosimy tylko o wcześniejsze poinformowanie, abyśmy mogli wszystko uzgodnić z hotelami oraz mieli to na uwadze przy żywieniu poza bazą noclegową.

Tak, w naszych hotelach jest stabilna sieć. Ponadto na lotnisku po przylocie można kupić kartę SIM z Internetem bez limitu, to koszt 19 LAR / tydzień.

Drobne kieszonkowe. W trakcie wyjazdu zapewniamy wszystko (* w Bakuriani wyżywienie we własnym zakresie), ale oczywiście warto coś mieć na ew. pozaprogramowe wydatki w restauracjach na stoku i inne przyjemności. W Gruzji wszędzie można zapłacić kartą i to się bardziej opłaca niż kupowanie waluty przed wyjazdem.

Do Gruzji można lecieć na dowód osobisty.

To sprawa bardzo indywidualna, każdy uczestnik winien jest posiadać swoje ubezpieczenie.

Po pierwsze, większość z Was działa w górach i posiada członkostwo Alpenverein, w ramach którego jest ubezpieczony lub pakiety typu PZU Bezpieczny Powrót, czy też ubezpieczenie w ramach posiadanych kart kredytowych.

Po drugie, narciarstwo pozatrasowe jest uważane za sport ekstremalny, dlatego każdy powinien indywidualnie podjąć decyzję o tym jakie ubezpieczenie wybiera i szczegółowo zapoznać się z warunkami. Sporty ekstremalne uprawiamy na własne ryzyko, dlatego ważne wybrać ubezpieczenie świadomie.

Ważne jest, aby ubezpieczenie obejmowało pozatrasowe narciarstwo i Gruzję. Alpenverein oraz Bezpieczny powrót jest ok, do tego warto dokupić zwykłe ubezpieczenie podróżne, ponieważ niektóre opcje ubezpieczeń górskich albo nie obejmują albo mają słabe opcje ew. kosztów transportu czy leczenia na miejscu.

Zgłosić się do nas. Jeżeli jest miejsce, to czym prędzej kupować bilet i wpłacić zaliczkę. My wysyłamy potwierdzenie zarezerwowania miejsca na wyprawie. Jeżeli z jakiegoś powodu Twój wyjazd nie dojdzie do skutku, niestety zaliczka przepada, chyba, że pomożesz nam znaleźć kogoś na swoje miejsce.

WizzAir: W przypadku tej linii problem jest mniejszy. Kupujecie bilety samodzielnie bez bagażu rejestrowanego, a potem dokupujecie bagaż sportowy – to najtańsza opcja. Choć system proponuje bagaż rejestrowy, to tę opcję pomijamy, a na samym końcu dokładamy bagaż sportowy. Można też na początku kupić „goły”, najtańszy bilet, a potem nawet dzień przed wylotem dokupić sportowy, w ramach którego można zabrać wszystko w jednej torbie o wadze do 32kg.

Jeszcze lepiej! Mamy sprzęt na miejscu! Daj nam wcześniej znać, a my wszystko przygotujemy. Mamy narty freeride, skitour, lawinowe ABC, plecaki lawinowe i buty. Uczestnicy mają 20% od regularnej ceny wynajmu.

W WizzAir to jest proste. Można bez problemu, ale w komplecie, tzn. butla razem z plecakiem (niektóre linie wymagają przewożenie butli w bagażu rejestrowanym, WizzAir nie).

Na wszelki wypadek zawsze warto jest mieć wydrukową tabelę IATA oraz specyfikację swojego plecaka do okazania na lotnisku.

Będzie rozsyłana bezpośrednio przed wyjazdem. Należy się przygotować na różne scenariusze, ponieważ pogoda, jak to w górach, może być różna, tym bardziej, że działamy na różnych wysokościach.

Szersze narty, najlepiej z opcją podchodzenia i z fokami. Najlepiej ok 100mm pod butem i więcej. Jak masz mniej, poradzisz sobie, ale będzie trudniej oraz mniej przyjemności. W Gruzji jest więcej śniegu i częściej jest świeży opad. WYMAGANE JEST LAWINOWE ABC (detektor, sonda, łopata). Sugerujemy plecaki lawinowe, jedno i drugie można od nas wypożyczyć.

Zapraszamy również snowboardzistów, czy splitboarderów ;).

Nie, sprzęt alpinistyczny jest niepotrzebny. Niezbędne jest lawinowe ABC, mocno sugerowany plecak lawinowy (jedno i drugie można od nas wypożyczyć).